Lauko apsaugos kameros – įranga padedanti saugoti ne tik jūsų namų teritoriją, statinius, kilnojamą turtą, bet ir šeimos narius. Šios kameros skirtos naudoti lauke ir priklausomai nuo gamintojo bei modelio turi daugybę jūsų saugumui aktualių funkcijų. Straipsnyje apžvelgsime viską, ką reikia žinoti apie lauko apsaugos kameras: kaip jos veikia, kuo yra naudingos ir kaip išsirinkti tinkamą kamerą savo namų, turto ir šeimos narių apsaugai.

Kas yra lauko apsaugos kameros?

Lauko apsaugos kameros – tai stebėjimo kameros, skirtos naudoti lauke. Skirtingai nei vidaus kameros, lauko kameros yra atsparios gamtos veiksniams ir veikia net nepalankiomis temperatūroms ir oro sąlygomis. Kaip taisyklė jos yra įrengiamos strategiškai svarbiose vietose, pavyzdžiui, ant namo priekinio ir galinio fasado, priešais įvažiavimus, keliukuose ir panašiai, svarbu, kad kameros nebūtų lengvai prieinamos pašaliniams asmenims. Priklausimai nuo saugomos teritorijos dydžio labai svarbu pasirinkti tinkamą kamerų kiekį ir technologijas leidžiančias veikti ir kokybiškai fiksuoti aplinką rizikingiausiu metu. Šie įrenginiai priklausomai nuo gamintojo ir modelio gali turėti skirtingas fiksuojamo vaizdo įrašo raiškas, duomenų saugojimo ir perdavimo technologijas, galimybes filmuoti naktį, pastebėti teritorijoje esantį judesį, identifikuoti jį ir tt. Visas šias technologijas aprašysime smulkiau.

Kaip veikia lauko apsaugos kameros?

IP lauko apsaugos kameros belaidžiu arba laidiniu ryšiu jungiasi prie namų ar kito duomenų perdavimo tinklo. Prisijungusios jos perduoda tiesioginį vaizdą į išmanųjį telefoną, planšetę arba kompiuterį, tad saugomą aplinką matote realiuoju laiku. Jos taip gali įrašinėti filmuojamą vaizdą į išorinę ar vidinę duomenų laikmeną (jeigu tokia yra) arba debesiją, todėl kas vyksta jūsų namuose ar teritorijoje galite patikrinti iš bet kurios vietos ir bet kuriuo metu. Kai kurios kameros turi judesio aptikimo galimybes, kurios leidžia filmavimą pradėti tik esant kažkokiam judėjimui stebimoje teritorijoje. Tokios kameros dažnai turi papildomą funkciją siųsti pranešimus kameros savininkui taip įspėjant juos apie galimus nepageidaujamus svečius leidžiant savalaikiai reaguoti ir imtis atitinkamų veiksmų.

Kuo naudingos lauko apsaugos kameros

Lauko apsaugos kameros turi daug privalumų:

 • Žinodami, kad teritorijoje įrengtos lauko kameros, vagys ir įsilaužėliai, ko gero, nerizikuos brautis į jūsų namus.
 • Apsauga visą parą. Naktinio matymo kameros veikia ir visiškoje tamsoje, todėl savo namus ir turtą galite stebėti visą parą.
 • Nuotolinis stebėjimas. Šiuolaikinių IP kamerų filmuojamą vaizdą galite žiūrėti net ir tada, kai esate išvykę.
 • Įrodymų rinkimas. Lauko kameros gali užfiksuoti svarbią medžiagą, kurią bus galima naudoti kaip įrodymą, jei į namus vis dėlto būtų įsilaužta ar padarytas kitoks nusikaltimas. Tinkamos raiškos kameros gali fiksuoti aukštos kokybės vaizdo medžiagą ir gali padėti atpažinti įtariamuosius, bei užfiksuoti kitas svarbias detales.
 • Integravimas į išmaniuosius namus. Lauko kameras galima integruoti su kitais išmaniaisiais namų įrenginiais, pavyzdžiui, išmaniaisiais užraktais ir termostatais, kad turėtumėte visapusišką namų apsaugos sistemą.

Kamerų technologijos kurias būtina žinoti

Infraraudonųjų spindulių

Naktinio matymo namų apsaugos kameros – tai stebėjimo kameros, kuriose įdiegta infraraudonųjų spindulių technologija skleidžianti žmogaus akiai nematomą šviesą. Ji padeda kamerai matyti visiškoje tamsoje ir fiksuoja aiškų vaizdą vaizdo įraše. Kamera fiksuoja šią šviesą ir paverčia ją matomu vaizdu, todėl net ir esant prastam apšvietimui nufilmuotas vaizdas bus aiškus.

Judesio aptikimas

Kai kurios kameros turi judesio aptikimo funkciją, kuri automatiškai identifikuoja judėjimą stebimoje teritorijoje. Ši technologija laidžia taupyti vietą skirtą vaizdo įrašams saugoti. Tokios kameros gali būti sukonfigūruotos taip, kad teritorijos filmavimą pradėtų tik užfiksavus judesį joje, tuo pačiu išsiunčiant pranešimą kameros savininkui į telefoną.

Kaip išsirinkti tinkamą lauko apsaugos kamerą savo teritorijai

Renkantis lauko apsaugos kamerą, reikėtų atsižvelgti į keletą veiksnių:

 • Kur įrengsite kamerą? Pagalvokite, kurias savo teritorijos vietas norite stebėti, ir pasirinkite kamerą, kurios matymo laukas jas aprėptų.
 • Atsparumas oro sąlygoms. Lauko kameros yra veikiamos gamtos veiksnių, todėl būtinai pasirinkite oro sąlygoms atsparią kamerą, kuri galėtų veikti ekstremalioje temperatūroje.
 • Raiška. Kokios raiškos turi būti kamera? Didesnės raiškos kamerų rodomas vaizdas yra aiškesnis, tačiau joms gali prireikti daugiau atminties.
 • Infraraudonųjų spindulių diapazonas. Jeigu teritorija norite filmuoti visą parą, ši kamerų technologija yra būtina. Todėl renkantis kamerą išsiaiškinkite kiek toli pasiekia kameros infraraudonieji spinduliai? Svarbu pasirinkti kamerą, kurios spinduliai pasiekia pakankamai toli, kad vaizdas aprėptų norimas stebėti vietas.
 • Suderinamumas su išmaniaisiais namais. Jei turite kitų išmaniųjų namų įrenginių, pavyzdžiui, išmanųjį užraktą ar termostatą, galbūt norėsite rinktis kamerą, kurią būtų galima sujungti su esamais įrenginiais.
 • Lauko apsaugos kamerų kainos yra labai įvairios – nuo nebrangių iki aukščiausios klasės modelių. Apsispręskite dėl biudžeto ir pasirinkite kamerą, kuri geriausiai atitinka jūsų poreikius ir išlaidas.
 • Klientų aptarnavimas. Prieš įsigydami lauko apsaugos kamerą paieškokite informacijos apie pardavėjo klientų aptarnavimo paslaugų kokybę. Įsitikinkite, kad kamerą parduodanti įmonė suteikia garantiją ir turi patikimą klientų aptarnavimo komandą, galinčią atsakyti į visus rūpimus klausimus ar išspręsti problemas.

Ieškant geriausio varianto savo teritorijos apsaugai rekomenduojame pasikonsultuoti ir su šios srities profesionalais. Jei savarankiškai išsirinkti tinkamos kameros nepavyko, visada galite susisiekti su mūsų vadybininkais +370 659 14166

Apibendrinimas

Lauko apsaugos kameros yra labai veiksminga priemonė, padedanti apsaugoti teritoriją ir namus. Jos stebi namų išorę ir aplinką, padeda atbaidyti vagis, o atsitikus nelaimei fiksuoja visas svarbias detales. Svarbu nepamiršti, kad lauko kameros yra veikiamos gamtos veiksnių, todėl turi būti atsparios oro sąlygoms. Be to, svarbu pasirinkti geros raiškos kamerą, kurią būtų galima integruoti į išmaniuosius namus. Tinkama lauko apsaugos kamera suteikia ramybės, nes žinote, kad jūsų namai saugomi nuolat.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *