Naujienos

2017-09-05

Pinigų tvarkymo rinkoje – atstatyta konkurencija

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas patvirtino Konkurencijos tarybos išvadas ir paliko galioti daugiau nei 2,7 mln. EUR baudą bendrovei „G4S“ plius 0,4 mln. EUR palūkanų. Ši teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

 

Pagal sudarytą susitarimą pastaroji įmonė sudarė sutartis su trimis didžiausiais Lietuvoje veikiančiais bankais, kurių pagrindu bankai privalėjo pinigų tvarkymo ir inkasavimo paslaugas pirkti išimtinai iš „G4S“. Konkurencijos tarybos nuomone, toks susitarimas pažeidė konkurencijos teisės reikalavimus. Tokia išvada padaryta ir bylos pradžioje, ir po pakartotinio tyrimo, kurį atlikti Konkurencijos tarybą įpareigojo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

 

Skundą dėl minėto susitarimo su bankais Konkurencijos tarybai prieš maždaug 8 metus pateikė EUROCASH1, įtikinusi tarybą imtis veiksmų dėl konkurencijos teisės pažeidimo. „Džiaugiuosi, kad pradėję teisybės ieškoti dar 2009-aisiais nepasidavėme, visą tą laiką nenuleidome rankų ir nuosekliai siekėme savo tikslo, vakar teismas stojo mūsų pusėn ir galiausiai konstatavo draudžiamą vertikalųjį susitarimą. Tvirtai tikiu, kad ir EUROCASH1 patirti nuostoliai dėl šio susitarimo bus atlyginti“ – teigia Vytautas Labeckas, EUROCASH1 direktorius.

 

„Ši byla turi svarbią reikšmę bent dviem atžvilgiais. Pirma – vos tik prasidėjus bylai pagerėjo kitų inkasatorių galimybės konkuruoti rinkoje, kadangi neteisėtas susitarimas buvo nutrauktas, nors jo neigiamos pasekmės yra juntamos dar ir dabar. Tačiau ne mažiau svarbu tai, kad teismas patvirtino, jog didieji rinkos žaidėjai dėl savo galios negali iškraipyti sąžiningos konkurencijos, o mažieji rinkos dalyviai tokiam spaudimui neturi pasiduoti. Tai reikšmingas laimėjimas bei svarbi žinia ir kitų industrijų atstovams, kad reikia drąsiai ginti pažeistas teises“, teigia EUROCASH1 atstovaujantis advokatų kontoros „Sorainen“ partneris Daivis Švirinas. 


KLAUSKITE / SUSISIEKITE

Siųsti